Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

Total Yoga Nidra: Immersion Experience – KRAKÓW

1 czerwca 2019, godz. 10:00 - 2 czerwca 2019, godz. 17:00

Wydarzenie Nawigacja

Prowadzenie:

Paweł Kwaśniewski – trener nauczycieli jogi i doświadczony nauczyciel

 

Sobota 01.06.2019 10:00 – 17:00

Niedziela 02.06.2019 9:30 – 15:00

 

Weekendowe szkolenie dla każdego zainteresowanego jogą nidrą – niezależnie czy jesteś doświadczonym praktykiem, czy początkującym. Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o Yoga Nidra, zapraszamy na ten satysfakcjonujący kurs,

Naszym zamiarem jest zaoferowanie głębokiego i dostępnego szkolenia. Ci, którzy praktykowali Jogę Nidrę, w takiej czy innej formie, będą pogłębią wiedzę i rozumienie praktyki, a także odkrywaj inne podejścia natomiast nowicjusze doświadczą jogi nidry całościowo. To szkolenie nie wymaga wcześniejszej wiedzy.

Total Yoga Nidra Foundation bada potencjał praktyki i skupia się na kreatywnych i porównawczych studiach nad nią, ukazując różne tradycje i linie.
Doświadcz tantrycznej praktyki poszerzenia świadomości łącząc się ze źródłem dobrego samopoczucia w sobie. Ta przestrzeń istnieje w każdej i w każdym z nas. Zbadamy terapeutyczne, duchowe i kreatywne zastosowania Jogi Nidry.

Ten weekend jest sam w sobie całością, ale jest również warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w treningach nauczycielskich Total Yoga Nidra dla nauczycieli i terapeutów (50 h) według Yoga Nidra Network.

Zakres ogólny warsztatów:

Połączenie teorii i praktyki, które dadzą Ci rzetelną podstawę rozumienia czym jest Joga Nidra w szerszym rozumieniu. Szkolenie obejmuje wszystkie aspekty tej wspaniałej praktyki i bada każdą tradycję (Satyananda, iRest, Himalayan Institute, Rod Stryker).

Wprowadzenie do Jogi Nidry
Historię i Rozwój Praktyki
Intencje oraz jak one kształtują praktykę
Struktury porównawcze
Porównanie rotacji świadomości
Naukę Jogi Nidry
Filozofię Jogi Nidry
Liminalność i Kreatywność
Sen, Pamięć i Śnienie
Trans: Hipnoza i Joga Nidra
Joga Nidra jako praktyka Medytacyjna
Sankalpa
Dźwięk, Joga Nidra i Bhakti Joga
Rozwój praktyki własnej

Gdzie:
LABORATORIUM UMYSŁU I CIAŁA
Kamienna 2
Kraków

Na miejscu są maty, koce i poduszki do jogi

Koszt:
700 zł
Promocyjna cena 600zł przy wpłacie pełnej kwoty do 20. maja 2019.

W sali jest ograniczona ilość miejsc, o uczestnictwie w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń i pełnej kwoty przy skorzystaniu z ceny promocyjnej.

Rejestracja:
https://shala.pl/wydarzenie/tyn-krakow

Prowadzący:
Paweł Kwaśniewski
Trener nauczycieli, pedagog. Specjalista w zakresie Total Yoga Nidra oraz Aerial Yoga. Założyciel Bhakti Shala – Szkoły Jogi i Tantry w Gdańsku. Muzyk i terapeuta.
Praktykę nauczycielską rozpocząłem jeszcze jako nastolatek, nieprzerwanie uczę codziennie a od 2012 r. prowadzę praktykę terapeutyczną. Zaczynając od wszechobecnej hatha jogi, poprzez jogę akademicką i vinyasę, żarliwą praktykę kundalini jogi dotarłem do praktyk, które okazały się dla mnie autentyczne i transformujące.
Obecnie nauczam głównie wg tradycji bazującej na Tantrze aplikując przy tym wiedzę z zakresu biomechaniki i praktyki terapeutycznej. Celem praktyki zatem nie jest ograniczenie człowieka do poczucia „bycia ciałem” lecz poszerzenie zjawisk świadomości i doświadczenie wolności. Niedocenianą terapeutyczną techniką relaksacyjno-medytacyjną w której się specjalizuję jest joga nidra czyli nic innego jak sen jogiczny.
Istotną rolę w procesie rozwoju każdego człowieka stanowi całożyciowe uczenie się oraz podnoszenie kompetencji nauczycielskich i kwalifikacji. Miałem zaszczyt doświadczania praktyk pod kierunkiem wybitnych nauczycieli m.in. dr Uma Dinsmore-Tuli, Gurmukh Kaur, Dave Stringer, Noah Maze, Liliana Polanco. Równocześnie z rozwijaniem wiedzy anatomicznej istotnym jest dla mnie poszerzanie świadomości i stosowanie zasad filozoficznych jogi w życiu codziennym oraz przekaz pomijanych współcześnie aspektów praktyki prowadzących do istoty praktyki jogi (mantra, yantra, mudra, pratyahara).
Doświadczenie w nauczaniu potwierdzają tysiące godzin przeuczonych na macie, setki godzin przeprowadzonych warsztatów oraz dziesiątki wykształconych i dokształconych nauczycieli. Obok współpracy z krajowymi szkołami jogi i festiwalami, prowadzę kursy nauczycielskie poza granicami kraju (obecnie Włochy).
Joga wpływa na każdą płaszczyznę mojego życia pozostawiając to co prawdziwe i szczere, bez półśrodków. W wolnych chwilach jestem masażystą, terapeutą jogą i muzykiem. Lubię umiarkowaną aktywność fizyczną i dobre jedzenie. Kocham taniec z którym byłem związany zawodowo.

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data rozpoczęcia:
1 czerwca 2019, godz. 10:00
Data zakończenia:
2 czerwca 2019, godz. 17:00
Koszt:
700PLN
Kategorie:
,

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl

Miejsce

Laboratorium Umysłu i Ciała
Kamienna 2
31-155 Kraków, Małopolskie Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/LaboratoriumUmysluCiala/