Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

Z miłości do Psów – Joga Społecznie Zaangażowana

9 czerwca 2024, godz. 10:00 - 20:00

Wydarzenie Nawigacja

Serdecznie zapraszamy na niedzielę z Jogą w prawdziwym Domu Jogi, z której cały dochód trafi do psich podopiecznych trójmiejskiego oddziału Fundacji Judyta!

Joga i aktywizm idą w ramię w ramię. Wierzymy, że przez Jogę możemy nie tylko zadbać o nasze ciało i umysł, ale także wspierać ważne sprawy społeczne i środowiskowe – w tym braci mniejszy. W ramach naszych działań wspieramy Fundację, która zajmuje się pomocą potrzebującym czworonogom.

Szkoła Bhatki Shala to przede wszystkim ludzie zaangażowani społecznie! Chcemy razem tworzyć coś dobrego.

10.00 – Poranna Vinyasa – praktyka z Kingą Twardowską

Opis lekcji: Chcesz w bezpieczny sposób zaopiekować się swoim ciałem i podarowac sobie zastrzyk energii na cały dzień? Podczas porannej Vinyasa jogi obudzimy ciało przechodząc przez każdy ruch w stawie, połączony z oddechem. Wejdziemy w pozycje skierowane na stawy biodrowe oraz miednice. Pozycje ułożone w określonej kolejności w bezpieczny i przytomny sposób przygotują ciało do złożonych sekwencji. Płynny ruch podczas przejść z pozycji do sekwencji pokieruje uważność do środka dając poczucie spokoju i równowagi.

18.00 – Hatha Vinyasa – praktyka z Basią Swadzyniak

Opis lekcji: Czujesz, że potrzebujesz chwili zatrzymania i zadbania o swoje ciało? Niezależnie od tego, czy masz już jakieś doświadczenie czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z jogą, serdecznie zapraszam na tę praktykę! Zatrzymaj się na chwilę, aby odnaleźć wewnętrzną równowagę. Połącz się z oddechem. Ukochaj swoje ciało, rozgrzej je i wzmocnij, a na końcu zrelaksuj chwilą odpoczynku. Praktyka będzie połączeniem hatha i vinyasa jogi, która pomoże w stabilizacji kręgosłupa i pobudzi mięśnie całego ciała, by na końcu mieć poczucie dobrze wykonanej roboty i poczuć moc endorfin płynących z ruchu!

19.10 – Czuła Joga Wieczorna – praktyka z Anią Wroną

Opis lekcji: Wierzę, że antidotum na gonitwę, niepokój i napięcie naszych czasów jest Miłość, jej siostra Czułość i idące w krok za nimi: Współczucie, Zrozumienie i Akceptacja. W moich praktykach jogi stwarzam bezpieczną przestrzeń do wprowadzania ciała w łagodny przepływ, uwalniania go z napięć, otulenia spokojem, poszukiwania wolności w ruchu, spotkania i zaprzyjaźniania się ze swoim oddechem, wyciszenia umysłu, przestrzeni do uważnego i jakościowego bycia ze sobą, i w sobie. Przyjdź – będzie czule, łagodnie i miękko. Zróbmy razem dobro dla psiaków i dla siebie samych.

Sugerowana cegiełka na psiaki: od 30PLN

ZAPISY:

 

Chcielibyśmy wyjaśnić, dlaczego wspieramy Jogę dla psów, ale nie wspieramy jogi z psami.

Dobrostan psów:

Joga dla psów jest bezpieczną i relaksującą formą aktywności, która wspiera zdrowie fizyczne i psychiczne, bez obciążania czworonogów. Z kolei joga z psami może być stresująca dla niektórych zwierząt, szczególnie tych, które nie są przyzwyczajone do takiego rodzaju interakcji w grupie z ludźmi. Apelujemy o zakończenie działalności fabryk szczeniaków i psiego niewolnictwa.

Koncentracja i efektywność:

Podczas jogi ważne jest skupienie i koncentracja na oddechu oraz ruchach, czułość do siebie. Obecność psów w trakcie zajęć może rozpraszać uczestników, co wpływa na efektywność praktyki jogi oraz traumatyzować naszych żywych przyjaciół.

Bezpieczeństwo:

Nie wszystkie psy są przyzwyczajone do przebywania w dużych grupach ludzi i innych zwierząt. Może to prowadzić do sytuacji, w których zarówno psy, jak i ludzie mogliby czuć się niekomfortowo lub nawet w sytuacji zagrożenia.

Dlatego organizujemy lekcje Jogi dla wszystkich osób, aby każdy mógł czerpać korzyści z tej praktyki, jednocześnie wspierając Fundacje. Nasze zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od poziomu zaawansowania czy wcześniejszych doświadczeń, a WSZYSTKIE zebrane środki przeznaczamy na pomoc potrzebującym psom.

Dołącz do nas i pomóż nam wspierać naszych czworonożnych przyjaciół. Twoje zaangażowanie ma znaczenie! To Twoja moc zmiany świata dookoła.

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2024
Czas:
10:00 - 20:00
Koszt:
30PLN

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl

Miejsce

Bhakti Shala
ul. E. Orzeszkowej 14
80-208 Gdańsk - Aniołki, Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.shala.pl