Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

Joga i Pratyahara

16 czerwca 2018, godz. 16:00 - 20:00

Wydarzenie Nawigacja

Joga Klasyczna: Joga i Pratyahara – warsztat intensywny

Zapraszamy na warsztat jogi. Pierwszy z cyklu warsztatów „Joga Klasyczna” ma na celu odkrywanie korzeni praktyki w sposób doświadczalny. Warsztat obejmuje ćwiczenia dla ciała, techniki oddechowe, praktyki Pratyahary oraz Jogę Nidrę.

Cykl asan i techniki oddechowe służyć będą otwarciu klatki piersiowej i uwolnieniu oddechu, a także uwolnieniu stresu związanego z napięciem emocjonalnym i mentalnym.

 

Pratyahara służy internalizacji zmysłów i dostrzeżeniu wszystkiego tego, co dziele się w naszym umyśle. Ćwicząc same asany nie jesteśmy w stanie obserwować umysłu z należytą jasnością i uważnością – z pomocą przychodzą metody powściągania a raczej obserwacji reaktywności. Sposób w jaki postrzegamy siebie w dużej mierze zbudowany jest na naszych relacjach z tym, co poza nami – z ludźmi i ze światem zewnętrznym. Bazując nad tej aktywności (a czasem nadaktywności) budujemy swoje poczucie wartości czy jakości. W procesie nadmiernej aktywności niejednokrotnie zmyślamy wizje na swój temat, popadamy w stany emocjonalne, naduczuciowe, budujemy wewnętrznego krytyka.

 

Nasze reakcje budują postrzeganie siebie, drugiego człowieka, a także negatywne projekcje. Jako stworzenia nieskończenie kreatywne budujemy historie, również na swój temat. Jak wiele ma to wspólnego z rzeczywistością? Czy to jak inni nas widzą jest rzeczywiste?

Istnieją jogiczne koncepcje służące radzeniu sobie ze stanami napięcia mentalnego i emocjonalnego. Uczymy się internalizacji doświadczeń, polisensorycznej obserwacji jej wewnątrz. Są to praktyki do regularnego zastosowania w życiu codziennym i całkowicie doświadczalne.

Do zobaczenia na macie,

Weź ze sobą ciepłe skarpetki, notes i coś do pisania oraz otwarty umysł

 

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data:
16 czerwca 2018
Czas:
16:00 - 20:00
Koszt:
70PLN
Kategoria:

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl