Grzegorz Duda

Grzegorz Duda

Gospodarz

Założyciel i Gospodarz Szkoły Jogi i Tantry Bhakti Shala; aktor scen muzycznych, były solista Teatru Muzycznego

Przedstawienie Nauczyciela

Witaj w Domu

Założyciel i Gospodarz Bhakti Shala

Przez lata dążyłem do odkrywania i realizacji siebie. Szukałem własnej drogi, która by pozwoliła mi wznieść się poza to, co fizyczne i poznać duchową stronę ludzkiej natury i wszechświata.

Joga jest jedną z tych dróg.

Pierwsze kontakty z jogą okazały się zwodzące – zestawy pozycji rozciągających, walka z samym sobą, ciągłe dążenie, ale do czego? A w niewygodnych asanach pytałem siebie:  Czy joga to gimnastyka, a może coś więcej?

W końcu zrozumiałem, że to czego poszukuje jest w moim wnętrzu. Poczułem, że joga to nie tylko ciało – to medytacja, świadomość, koncentracja, spokój, a przede wszystkim brak dążenia. To bycie tu i teraz i wszystko jest dobrze jak jest.

Jestem absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie. Obroniłem dyplom w 1995 roku. Następnie kształciłem się w Studium Wokalno – Aktorskim im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, kończąc naukę dyplomem w 2000 roku. Przez dekadę (1996 – 2006) związany byłem jako student i aktor z Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Współpracowałem z Teatrem Miejskim w Gdyni, Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą na Zamku w Szczecinie, Uckemärkische Bühnen Schwedt w Niemczech. Występowałem na deskach teatrów w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Zagrałem w produkcjach filmowych: „Ubu Król”, „Miasto z Morza”, „Czarny Czwartek – Gdynia 70”.  Przez kolejną dekadę (2006 – 2016) związany byłem jako solista z flotą statków pasażerskich AIDA CRUISES.