Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

DIALOGI MEDYTACYJNE – joga nidra i malarstwo

10 listopada 2018, godz. 12:00 - 15:00

Wydarzenie Nawigacja

DIALOGI MEDYTACYJNE

Joga Nidra jako dialog ze sobą

Jogiczny sen to proces wchodzenia w określone stany świadomości. Ta wyjątkowa praktyka adaptuje się do potrzeb jednostki. Oznacza to, że jeżeli potrzebujesz regeneracji – otrzymasz ją, jeżeli usiłujesz zasnąć – zostanie to ułatwione, potrzebujesz kreatywności – pobudzisz ją. Pozbawiona dogmatów, w pełni inkluzywna i holistyczna praktyka medytacyjna by wspierać procesy samoleczenia i regeneracji, a także by dotrzeć do nieograniczonego potencjału.

 

Powrót do domu

Stan jogi nidry pozwala nam skontaktować się z wewnętrzną mądrością, która istnieje poza innymi stanami. Rozpoczynamy dostrzegać, że niczego nie musimy już robić, do nikąd nie musimy dążyć i o nic zabiegać. Jesteśmy doskonali i kompletni już teraz. Możemy poczuć się w sobie jak w domu.
To nie technika, ale stan świadomości oraz piękna forma powrotu i ponownego odkrycia tego, co już wiemy o sobie, lecz zapomnieliśmy bądź utraciliśmy z tym kontakt w tempie codzienności.  

Dialogi malarskie jako dialog z drugim

Dialogi malarskie to metoda malowania, symultanicznego, przez dwie osoby jednocześnie. Wykorzystujemy tutaj kartki akwarelowe formatu 50/70 cm, farby akwarelowe oraz ekoliny. To z jednej strony osobiste działanie artystyczne, a z drugiej poszukiwanie „idealnej” komunikacji z innym. Dzięki jogicznemu snu, w trakcie którego będzie możliwe wejście w określony stan świadomości, po wybudzeniu będzie możliwe stworzenie zapamiętanych wizji sennych, w dialogu z inną osobą. W ten sposób postanie przestrzeń, na której będzie możliwe jednoczesne zaprzeczanie i uzupełnianie swoich wzajemnych wizji. Przestrzeń, w której nie ma dążenia do efektu, ale liczy się sam proces, w której znaki malarskie są wieloznaczne i zapraszają do samoleczenia i samo-regeneracji.

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data:
10 listopada 2018
Czas:
12:00 - 15:00
Koszt:
100PLN
Kategoria:

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl

Miejsce

Bhakti Shala
ul. E. Orzeszkowej 14
80-208 Gdańsk - Aniołki, Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.shala.pl