Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

Kurs Nauczycielski Jogi – otwarte zapisy – start 10.2022

1 października 2022, godz. 09:00 - 2 października 2022, godz. 17:00

Wydarzenie Nawigacja

Kurs Nauczycielski

Bhakti Shala YOGA TEACHER TRAINING

Marzysz o nauczaniu jogi? A może o ugruntowaniu praktyki własnej? Cechuje Cię otwartość na doświadczenia? Być może warto zadać sobie pytanie: czy to jest dobry czas „i nie marnować serca na strach już„.
Studiujemy w nurcie Hatha oraz Vinyasa. Osiemnaście modułów to 16 modułowych spotkań i dwa zjazdy podsumowujące, które zrodzą w nas przez systematyczność i cierpliwość znacznie więcej niż samą postawę nauczycielską – to kurs poznawania siebie, odkrywania Wewnętrznego Nauczyciela i słuchania Siebie. To czas odkrywania talentów i głębokiej wewnętrznej pracy.
 
Kurs Nauczycielski Bhakti Shala Yoga Teacher Training to nie kurs asan – to kurs odkrywania, zanurzenia, metodyki i studiowania transformujących praktyk jogi, ale również jej historii, tekstów źródłowych i otwierających na odczuwanie technik.
 
Jak nauczać prosto z serca i dotknąć najgłębszych pokładów współczucia? Jak uczyć jasno, odważnie i z pokorą? Jak dzielić się transformującą praktyką jogi z uczniami w sposób bezprzemocowy?

Moduły obejmują:

Wprowadzenie do praktyki własnej. Czym jest joga? ; Ukł. szkieletowy. Wprowadzenie do zasad biomechaniki by budować na silnym fundamencie. Rozpoczęcie studiów nad Jogą.

 Praktyczne nauczanie jogi – język i komunikacja. Praktyka własna – asana, mudra, vinyasa. Analiza i dekonstrukcja kluczowych asan hatha jogi.
 Oddech to Życie – praca z oddechem, ruchem somatycznym i sekwencjami dla uważności oddechu ; Wprowadzenie do pranajamy. Ukł. oddechowy. Wprowadzenie do Anatomii Subtelnej.
Anatomia Subtelna od podstaw. Powitanie Słońca w Hatha Jodze i w Vinyasa Jodze. Żywioły a praktyka jogi. Podpis ruchowy ; Ukł. Mięśniowy. Hatha Yoga Pradipika.
Historia i Herstoria Jogi – o wolności, motywacjach, celach i przestrzeniach w historii najnowszej i tej dawnej. Praktyczne nauczanie asan SN jogi klasycznej z mantrami. Układ ruchu.
 Metodyka Vinyasy – wczoraj, dziś i jutro czyli uniwersalne zasady poprawności biomechanicznej w ruchu. Bezpieczne narzędzia metodyczne w funkcjonalnej koncepcji asan. Układ sercowo-naczyniowy
Klinika Asan – anatomia asan – usłyszeć i poczuć ciało w asanie. Anatomia funkcjonalna i użycie przyboru w praktyce asan. Rozwój podpisu ruchowego. Ukł. Trawienny
Serce Jogi – głos i oddech. Dźwięk. Komunikacja i metodyka nauczania uwrażliwiona na traumę. Jak relaksować siebie i innych? Nauczanie kreatywne. Praktyki Bhakti Jogi dla rozwoju osobistego. Maitri, Karuna, Mudita, i Upeksha.
Sekwencjonowanie i narzędzia metodyczne. Jak nauczać asan? Komunikacja, podstawowe korekty w praktyce grupowej. Responsywność.
Joga jako Styl Życia. Cykle życia, medytacja, regeneracja. Joga nidra jako narzędzie regeneracji. Narządy zmysłów w praktyce jogi.
Sekwencjonowanie i narzędzia metodyczne cz.2 Metodyka pracy z grupą.
Etyka i moralność – dotyk, poszanowanie i budowa granic. Inkluzywność praktyk jogi.
Anatomia Umysłu – koncentracja, uważność, świadomość czyli o praktykach rozwojowych.
Metodyka Vinyasy cz. 2 – zasady sekwencjonowania – flow, vinyasa, core

Filozofia Stosowana – jak uczyć serca nie kształty. Integracja nauczań jogi do codzienności i lekcji jogi. 

TRENERZY:

PAWEŁ KWAŚNIEWSKI

międzynarodowy pedagog, współzałożyciel Szkoły Jogi i Tantry Bhakti Shala, naturoterapeuta, od 10. lat prowadzi indywidualną praktykę terapeutyczną. Wykłada na kursach nauczycielskich i specjalizacyjnych w Wielkiej Brytanii, Włoszech i Niemczech. Przedstawiciel Yoga Nidra Network w Polsce. Absolwent kilkunastu kursów nauczycielskich, w tym Vinyasa Power Yoga, Ashtanga Vinyasa, Hatha, a także specjalista w zakresie Aerial Yoga (dyplomy Aerial Yoga Berlin oraz Aerial Yoga London). W 2019 roku został jedynym na świecie mężczyzną- absolwentem szkolenia z terapii kobiet – Well Woman Yoga Therapy Teacher Training (pod kierunkiem dr Umy Dinsmore-Tuli oraz Sivani Mata Francis).

EWA KWAŚNIEWSKA

– lekarz medycyny, specjalista pediatrii i rehabilitacji ruchowej. Wykładowca szkoleń w zakresie anatomii, fizjologii i biomechaniki ruchu. W zawodzie lekarza od 35 lat. Pediatrii uczyła się od mistrzów tej specjalności w Akademii Medycznej w Poznaniu, a rehabilitacji w jej kolebce w Klinice Rehabilitacji im. prof. Degi.

MAGDALENA POTRYKUS

– fizjoterapeutka, wykładowczyni akademicka, zafascynowana jogą. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pracownik dydaktyczny Zakładu Fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto trapeuta neurorozwojowej koncepcji NDT Bobath oraz Integracji Sensorycznej,

TERMINY NA PIERWSZY SEMESTR (6. MIESIĘCY) : 1-2.10.2022, 5-6.11.2022, 26-27.11.2022, 8-9.01.2022, 4-5.02.2022, 11-12.03.2022

 EGZAMIN:

Obejmuje część praktyczną i teoretyczną.
 
TEORETYCZNA:
– anatomia i biomechanika, fizjologia i metodyka
– filozofia jogi i anatomia subtelna
– historia jogi
 
PRAKTYCZNA:
– praca podczas szkolenia, zaangażowanie, regularne studiowanie tekstów klasycznych jogi oraz: esej, plan lekcji, wnioski
– jedna lekcja na koniec każdych 6 miesięcy kursu
– praktyka własna podczas trwania kursu
 
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest 100% obecności na kursie (godziny nieobecne wymagają odrobienia ON-LINE lub na żywo, również w sytuacjach losowych).
 

Ilość miejsc limitowana

Spis lektur:  na pierwszym zjeździe.

Warunki udziału w kursie:
Gotowość rozpoczęcia praktyki własnej. Troska o bezpieczeństwo własne i innych uczestników kursu. Otwartość i komunikatywność. Dociekliwość.
 
Koszty:
jednorazowa opłata rejestracyjna – 220zł
 
Opcje opłat:
płatność miesięczna – 650zł/ zjazd
płatność trymestralna (przed rozpoczęciem kolejnych trzech miesięcy) – 1800zł
Po wysłaniu zgłoszenia nastąpi przesłanie dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowa wstępna.

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data rozpoczęcia:
1 października 2022, godz. 09:00
Data zakończenia:
2 października 2022, godz. 17:00
Kategoria:

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl

Miejsce

Bhakti Shala
ul. E. Orzeszkowej 14
80-208 Gdańsk - Aniołki, Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.shala.pl