Agnieszka Kocot

Agnieszka Kocot - muzykoterapeutka w Bhakti Shala - Szkole Jogi i Tantry

Agnieszka Kocot

Muzykoterapeutka

Muzykoterapeutka wg metody dr Barbary Romanowskiej

Przedstawienie nauczyciela

Muzyka to moje szczęście

Nauczycielka w czasie Kursu Nauczycielskiego BSYTT

Muzykoterapeutka/ttbase_intro_text]

Dźwięki są obecne w naszym życiu od zawsze. W moim kiedyś śpiewając w chórze dziecięcym, później ucząc się w klasie fletu poprzecznego w szkole muzycznej, dziś muzyka to moje szczęście, czucie, uśmiech oraz doznania płynące prosto z serca. Teraz „mój” dźwięk to też wibracja kamertonów, tych jakże prostych, ale potężnych w działaniu instrumentów. Kamertony to moja miłość od „pierwszego wejrzenia”. To poczucie dobrostanu kiedy dźwięk otula ciało fizyczne i przenika głębiej. To cudowne Spa dla Ciała, Umysłu i Duszy.

Muzykoterapia dogłębna komórkowa, opracowana przez dr Barbarę Romanowską, to nieinwazyjna metoda wykorzystująca energię dźwięku. Dźwięki o odpowiedniej częstotliwości pochodzące z kamertonów sprawiają, że w komórkach ciała ludzkiego dochodzi do wibracji. Jest to możliwe ze względu na fakt, iż nasze ciało w przeważającej części składa się z wody, która jest doskonałym przewodnikiem fal dźwiękowych. Podczas sesji muzykoterapii komórki ciała ludzkiego niejako dostrajają się do wzorcowych częstotliwości, określonych na podstawie badań naukowych prowadzonych nad dźwiękiem w USA i Francji. Zastosowanie fali dźwiękowej długości około 1 metra z powodzeniem stymuluje procesy samoleczenia organizmu na poziomie fizycznym, pomaga uzyskać efekt poczucia wewnętrznej harmonii. Stosowana profilaktycznie pomaga utrzymać spokój oraz wewnętrzny dobrostan. Działanie kamertonów dopełnia bezpieczna przestrzeń, w której prowadzona jest sesja, miękki koc, płomień świecy, zapach kadzideł i ciepła herbata. Zdecydowanie Bhakti Shala to najbezpieczniejsza przestrzeń do tego typu zabiegów.

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Fascynuje mnie praca z dziećmi, wspieranie ich rozwoju oraz podążanie za dzieckiem jako najpiękniejszym nauczycielem życia. Każdego dnia dążę do utrzymania równowagi pomiędzy Ciałem, z całym bagażem doświadczeń i emocji, Umysłu oraz Ducha. Uczę się tego każdego dnia. Kocham jogę i kocham życie.