Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

Kwiecień 2024 Kurs Nauczycielski Jogi – otwarte zapisy

20 kwietnia 2024, godz. 09:00 - 12 października 2025, godz. 17:00

Wydarzenie Nawigacja

Kurs Nauczycielski

Bhakti Shala YOGA TEACHER TRAINING

Marzysz o nauczaniu jogi? A może o ugruntowaniu praktyki własnej? Cechuje Cię otwartość na doświadczenia? Być może warto zadać sobie pytanie: czy to jest dobry czas „i nie marnować serca na strach już„.
Studiujemy w nurcie Hatha oraz Vinyasa. Osiemnaście modułów to 16 modułowych spotkań i dwa zjazdy podsumowujące, które zrodzą w nas przez systematyczność i cierpliwość znacznie więcej niż samą postawę nauczycielską – to kurs poznawania siebie, odkrywania Wewnętrznego Nauczyciela i słuchania Siebie. To czas odkrywania talentów i głębokiej wewnętrznej pracy.
 
Kurs Nauczycielski Bhakti Shala Yoga Teacher Training to nie kurs asan – to kurs odkrywania, zanurzenia, metodyki i studiowania transformujących praktyk jogi, ale również jej historii, tekstów źródłowych i otwierających na odczuwanie technik.
 
Jak nauczać prosto z serca i dotknąć najgłębszych pokładów współczucia? Jak uczyć jasno, odważnie i z pokorą? Jak dzielić się transformującą praktyką jogi z uczniami w sposób bezprzemocowy?

Moduły obejmują:

PRACTICUM:

Sadhana, Wprowadzenie do Jogi, Praktyczne Nauczanie Jogi, Sekwencjonowanie i narzędzia metodyczne. Hatha Joga Klasyczna (techniki oddechowe, asany, sekwencje, metodyka nauczania, sekwencje dla uwolnienia stawów, sekwencje), Vinyasa Joga (metodyka nauczania, biomechaniczne zasady praktyki vinyasy, metodyka nauczania, Surya Namaskar A, Surya Namaskar B, kategorie pozycji), Język i komunikacja w nauczaniu, Nauczanie oddechu – wprowadzenie do pranajamy, mudra, Powitanie Słońca w Hatha Jodze i w Vinyasa Jodze – analiza komparatywna, wczoraj, dziś i jutro czyli uniwersalne zasady poprawności biomechanicznej w ruchu, podstawowe korekty w praktyce grupowej

BIOMEDYCZNE PODSTAWY NAUCZANIA:

Anatomia, Fizjologia, Biomechanika, anatomia oddechu, Klinika Asan, Joga jako profilaktyka, Układ mięśniowy, Układ Szkieletowy, Układ trawienny, Układ sercowo-naczyniowy, Układ oddechowy, Analiza i dekonstrukcja kluczowych asan hatha jogi, bandha, Anatomia funkcjonalna i użycie przyboru w praktyce asan. Jak relaksować siebie i innych? Nauczanie kreatywne. Usłyszeć i poczuć ciało w asanie

BLOK HUMANISTYCZNY:

Definicje jogi, rozpoczęcie Studiów nad Jogą, teksty klasyczne Jogi, znaczenie pojęcia asana, Hatha Yoga Pradipika, historia Jogi, Powitanie Słońca kiedyś, Anatomia Umysłu, Bhagavadgita, Joga Sutry, rozumienie koncepcji czasu-miejsca-kontekstu w praktykach Jogi, Mantry – wprowadzenie.

ROZWÓJ ZAWODOWY:

O wolności, motywacjach, celach i przestrzeniach historii najnowszej i tej dawnej, etyka zawodu, koncentracja, uważność, świadomość czyli o praktykach rozwojowych. dotyk, poszanowanie i budowa granic. Inkluzywność praktyk jogi. Adaptacja. Jak uczyć serca, nie kształty. Integracja nauczań jogi do codzienności i lekcji. Metodyka pracy z grupą. Jak nauczać asan? Komunikacja i responsywność. Cykle życia, medytacja, regeneracja. Narządy zmysłów w praktyce jogi. Praktyki Bhakti Jogi dla rozwoju osobistego. Maitri, Karuna, Mudita, i Upeksha. Komunikacja i metodyka nauczania uwrażliwiona na traumę.

Kierownik programu:

dr Paweł Kwaśniewski – międzynarodowy pedagog. Dyplomowany Terapeuta Jogą. Doświadczony nauczyciel (E-RYT 500, R-PYT, DYT, YACEP). Psychotraumatolog, psycholog kliniczny. Praktyk Ajurwedy, nauczyciel Tantry i medytacji. Akupunkturzysta. Muzykoterapeuta. Właściciel Centrum Terapii Naturalnych i Medycyny Wschodnioazjatyckiej w Gdańsku. Współzałożyciel Szkoły Jogi i Tantry Bhakti Shala. Wykładowca Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej DAO w KrakowieMistrz-naturoterapeuta. Od 10. lat prowadzi indywidualną praktykę terapeutyczną. Tajniki Ajurwedy zgłębiał podczas podróży do Indii. Kierownik programów: BSYTT, Szkoły Jogi Kręgosłupa, Szkoły Yin Jogi i Medycyny Chińskiej, Międzynarodowych Programów Nauczycielskich Aerial Yoga we Włoszech i Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel Yoga Nidra Network w Polsce. Absolwent licznych programów nauczycielskich w tym Klasycznej Hatha Jogi, Vinyasa Power Yoga, Ashtanga Vinyasa Joga (500hr), jogi akademickiej, Yin Jogi, Enhance Your Teaching dla zaawansowanych nauczycieli z całego świata. Specjalista w zakresie Aerial Yoga (dyplomy Aerial Yoga Berlin oraz Aerial Yoga London). W 2019 roku został jedynym na świecie mężczyzną – absolwentem szkolenia z terapii kobiet – Well Woman Yoga Therapy Teacher Training (pod kierunkiem dr Umy Dinsmore-Tuli oraz Sivani Mata Francis). Nauczyciel Jogi dla kobiet w ciąży, jogi postnawalnej. Absolwent Strukturalnej Terapii Jogą, Ajurwedyjskiej Terapii Jogą oraz cyklu szkoleń z Jogasutr w Chinnamastą Stiles. 

Zespół Trenerski:

  • led. med. Ewa Kwaśniewska – anatomia i fizjologia organizmu, bezpieczna praktyka: zapobieganie urazom, korzyści zdrowotne jogi;
  • Magdalena Potrykus – anatomia funkcjonalna, biomechanika, korektywa w praktyce jogi, praca z mięśniami głębokimi;
  • Magdalena Kalinowska-Kluge – joga łagodna, nauczanie Hatha Jogi, wprowadzenie do nauczania Jogi;
  • Agnieszka Kocot – Hatha Joga Klasyczna, wprowadzenie do technik oddechowych, Vinyasa;
  • Kamila Bloch – Vinyasa Joga, metodyka nauczania jogi, nauczanie praktyczne;
  • Grzegorz Duda – emisja głosu w pracy nauczyciela.

TERMINY KURSU NAUCZYCIELSKIEGO :

WKRÓTCE

 EGZAMIN:

Obejmuje część praktyczną i teoretyczną.
 
TEORETYCZNA:
– anatomia i biomechanika, fizjologia i metodyka
– filozofia jogi i anatomia subtelna
– historia jogi
 
PRAKTYCZNA:
– praca podczas szkolenia, zaangażowanie, regularne studiowanie tekstów klasycznych jogi oraz: esej, plan lekcji, wnioski
– jedna lekcja na koniec każdych 6 miesięcy kursu
– praktyka własna podczas trwania kursu
 
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest 100% obecności na kursie (godziny nieobecne wymagają odrobienia ON-LINE lub na żywo, również w sytuacjach losowych).
 

Ilość miejsc limitowana

Spis lektur:  na pierwszym zjeździe.

Warunki udziału w kursie:
Gotowość rozpoczęcia praktyki własnej. Troska o bezpieczeństwo własne i innych uczestników kursu. Otwartość i komunikatywność. Dociekliwość.
 
Koszty:
jednorazowa opłata rejestracyjna i rezerwacja miejsca przy zapisie – 250zł
 
Opcje opłat:
płatność miesięczna – 750zł/ zjazd
płatność trymestralna (przed rozpoczęciem kolejnych trzech miesięcy) – 2090zł/ 3 zjazdy
płatność 6 miesięczna – 4100zł/ 6 zjazdów
Po wysłaniu zgłoszenia nastąpi przesłanie dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowa wstępna.

Zarejestruj się

* Wyświetl Regulamin Bhakti Shala
Tribe Loading Animation Image

Szczegóły

Data rozpoczęcia:
20 kwietnia 2024, godz. 09:00
Data zakończenia:
12 października 2025, godz. 17:00
Kategoria:

Organizator

Bhakti Shala
Strona internetowa:
www.shala.pl

Miejsce

Bhakti Shala
ul. E. Orzeszkowej 14
80-208 Gdańsk - Aniołki, Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.shala.pl