Ładowanie Wydarzenia

« Nadchodzące Wydarzenia

  • Ten warsztat już się odbył.

Medytacja, Intuicja, Prosperity – warsztat dr Ewy Banieckiej

12 października 2019, godz. 12:30 - 13 października 2019, godz. 16:00

Wydarzenie Nawigacja

Zapraszam Cię na dwa dni wspólnej przygody z medytacją. Będzie to czas wypełniony intensywną praktyką, w ramach której poszerzysz swoją intuicję, świadomość i poczucie jedności z całą egzystencją. Sesje medytacyjne zostaną poprowadzone tak, aby służyły najwyższemu rozwojowi duchowemu i zapewniły Ci stały kontakt z boskim Źródłem – doświadczamy go wtedy, gdy nie oddzielamy się za sprawą małego ja (ego), lecz łączymy się z naszym Wielkim Ja, oddając mu pokłon – temu właśnie służą pokłony tybetańskie, które wykonamy podczas sesji zen. Specyficzna symbolika gestu, jakim jest ów rytualny pokłon, najlepiej oddaje ideę prosperity, dobrostanu – wznosisz dłonie do nieba, a zaraz potem dotykasz czołem ziemi. Nie chodzi o to, by „odlecieć” w medytacyjnym transie czy też żebrać o cokolwiek, lecz o to, by się na nowo „zakorzenić”. Ale i „odkorzenić”, jeśli rozumiesz, co mam na myśli… ☺ No dobrze, wyjaśnię: dobra materialne, bogactwo, poczucie bezpieczeństwa – tak zazwyczaj pojmujemy prosperity. Tylko że bezpieczeństwo musi być w nas, a nie na zewnątrz. Jesteś bezpieczny/bezpieczna, kiedy żyjesz w stanie zawierzenia, zaufania w opiekę z góry, jedności z uniwersum, stosując buddyjską zasadę nieprzywiązywania się. Ziemia łączy się z Niebem w naszym wnętrzu, boskim Źródle, pojawia się wewnętrzna harmonia, stan równowagi, poczucie pełni.

Tak więc praktyki, które wspólnie wykonamy, mają na celu zapewnienie Ci dostatniego, bogatego życia w harmonii z uniwersum: od sesji zenu w tradycji koreańskiej (zwrócimy się w niej szczególnie do Buddy Amitabhy, którego imię oznacza „źródło życia i światła”) przejdziemy do pracy z tzw. podstawą, czyli trzema pierwszymi ośrodkami energetycznymi (ale nie pominiemy też i czterech pozostałych głównych czakramów). 

Następnie będziemy medytować w kręgu medycznym zgodnie z szamańską tradycją Indian Hopi – jest to medytacja przywracająca równowagę w Twoim życiu poprzez odnalezienie miejsca największej słabości, którą przekształcasz w swoją największą siłę. 

Przeprowadzę Cię także przez rytuał prosperity (medytacja kierowana). Pojawi się joga kundalini, a w jej ramach krija SAT NAM oraz medytacja na negatywny, pozytywny i neutralny umysł. 

Przywołamy bóstwa opiekuńcze z różnych kultur odpowiadające za nasz dobrobyt – wysłuchasz mitycznych opowieści w stanie kontemplacyjnym. Wreszcie nauczę Cię też kilku zasad hawajskiej sztuki uzdrawiania, huny, a ich stosowanie zapewni Ci spokój w kwestiach dobrostanu.

Na koniec doznasz szczególnych wrażeń podczas części warsztatu, w której zajmiemy się jogą snu. Przekażę Ci, co wiemy obecnie o snach, wprowadzę Cię w proces świadomego śnienia poprzez medytację kierowaną, porozmawiamy o naszych marzeniach sennych. (Sny to doskonałe drogowskazy, jeśli zaczniesz je dostrzegać i kierować się nimi, zaprowadzą Cię wprost ku prosperity!) Będziemy też rozwijać kreatywność, rysując własne mandale snu, symbole, talizmany i sigile.

Kontakt i zapisy: Ewa Baniecka, kom. 604 595 105; e-mail: banieckae@gmail.com

Uwaga! Wyżywienie we własnym zakresie, zaopatrz się w prowiant na cały dzień (sałatka, pieczywo, owoce, przekąski itp.). Możesz także zabrać własny koc i coś pod głowę do sesji leżących.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WARSZTATU

SOBOTA

12.30-14.00

Oddech piko-piko. Joga dłoni – mudry na kontakt z Ziemią i dobrobyt. SAT krija. Aktywowanie przysadki mózgowej – medytacja MAJ.

Sesja medytacji zen: pokłony tybetańskie, medytacja siedzenia: czysty umysł, mantra Namo Amita Bul (wzywanie Buddy Amitabhy – „źródła życia i światła”).

14.30-16.00

Intuicyjne postrzeganie rzeczywistości w tradycjach szamańskich na przykładzie huny, czyli hawajskiej sztuki uzdrawiania – 7 praw energii; kontakt z Wyższym Ja, z duchowymi przewodnikami – omówienie i kilka ćwiczeń. 

Praca z czakrami, poszerzanie intuicji: wprowadzenie (czym są czakry i jak działają, metody pracy z czakrami), zestaw technik medytacyjno-wizualizacyjnych na oczyszczanie zwłaszcza trzech pierwszych czakr (naszej podstawy) – medytacja kierowana, praca z oddechem; wsłuchiwanie się w swoje ciało, afirmacje, czakroterapia.

Przerwa obiadowa

17.00-18.30 

Krąg medyczny – medytacja w rytualnym magicznym kręgu Indian Hopi, czyli przebywanie u Źródła.

NIEDZIELA

10.00-12.00

Baśnie i mity o opiekuńczych bóstwach obfitości – słuchanie wybranych opowieści w stanie kontemplacji. 

12.30-14.00

SAT krija. Medytacja w tradycji kundalini: negatywny, pozytywny i neutralny umysł. Rytuał prosperity – medytacja kierowana

14.30-16.00

Joga snu. Zakończenie

Przepraszamy, nie ma już wolnych miejsc na ten warsztat lub zapisy zakończyły się.

Szczegóły

Data rozpoczęcia:
12 października 2019, godz. 12:30
Data zakończenia:
13 października 2019, godz. 16:00
Koszt:
250PLN
Kategoria:

Organizatorzy

Ewa Baniecka
Bhakti Shala

Miejsce

Bhakti Shala
ul. E. Orzeszkowej 14
80-208 Gdańsk - Aniołki, Poland
+ Google Map
Strona internetowa:
www.shala.pl