led. med. Ewa Kwaśniewska

led. med. Ewa Kwaśniewska

Nauczyciel Gościnny

Lekarz medycyny, specjalista pediatrii i rehabilitacji ruchowej. Wykładowca szkoleń w zakresie anatomii, fizjologii i biomechaniki ruchu.

Jestem specjalistą rehabilitacji medycznej i chorób dziecięcych – w zawodzie lekarza od 33 lat.

Nieustannie pasjonuje mnie praca z pacjentami – tymi małymi, zdrowymi i chorymi, oraz tymi (również dorosłymi) którzy borykają się z niepełnosprawnością. Z biegiem lat coraz bardziej przekonuję się jak ważne jest holistyczne podejście do pacjenta od pierwszych dni jego życia.

Rzetelna wiedza jest fundamentem  (stale aktualizowana w związku z ogromnym postępem nauk medycznych), lecz również umiejętność słuchania oraz obserwacji pozwalają mi realizować zadania, które stawia przede mną życie zawodowe. Dzięki ludziom , których spotkałam na swej drodze zawodowej nauczyłam się nieustannie od siebie wymagać . Pediatrii i rehabilitacji uczyłam się od mistrzów tych specjalności w Akademii Medycznej w Poznaniu. Pediatrii w Instytucie Pediatrii a rehabilitacji w jej kolebce w Klinice Rehabilitacji im. prof. Degi.

Edukacja i profilaktyka to wg mnie stale niedoceniane dziedziny w medycynie. Pacjent nie ma jeszcze świadomości jak bardzo jego zdrowie zależy od NIEGO SAMEGO. Zmieńmy to!