Karolina Nowak

Karolina Nowak

Instruktor Aerial Yoga

Instruktor Aerial Yoga, terapeuta-masażysta, student GUMed na kierunku lekarskim

 

Przedstawienie nauczyciela

Zdrowie w Twoich rękach

Instruktor Aerial Yoga.

Instruktor Aerial Yoga, terapeuta-masażysta, student GUMed na kierunku lekarskim.

Praktykę Jogi rozpoczęłam ponad 9 lat temu. W moim własnym pokoju, pod instruktarzem rozciągniętej pani z video na portalu youtube.pl. Chciałam być bardziej gibka, szczuplejsza, bardziej atrakcyjna. Gdy teraz zadałam sobie pytanie, dlaczego praktykuję i czym dla mnie jest Joga z uśmiechem stwierdzam, że tamte pobudki dawno zniknęły.
Dziś wchodzę na matę dla mniej powierzchownych korzyści, które każdego dnia zbliżają mnie do prawdziwszej wersji mnie. A parafrazując mojego nauczyciela – bardziej sprawne ciało jest dodatkowym efektem ubocznym 🙂

Zawsze lubiłam się samokształcić, ale dopiero po zapisaniu do rzeczywistej szkoły Jogi, mogę powiedzieć, że powoli zaczynam rozumieć tę piękną, wieloaspektową dziedzinę.
Nie deklaruję się jednemu rodzajowi Jogi, próbowałam: Ashtangi, Hatha Yogi, Vinyasy, Nidry…aż trafiłam na zajęcia z Aerial Yogi. Wciąż pozostaję otwarta na wszelkie rodzaje praktyk i uczęszczam na te zajęcia, które najzwyczajniej w świecie sprawiają mi przyjemność.
W Bhakti Shala jestem uczniem od ponad roku, u Pawła uczę się jeszcze dłużej, a w tym roku ukończyłam kurs instruktorski Aerial Yoga. Uczyć będę się całe życie, ale jednocześnie rozpoczynam zupełnie nową ścieżkę, którą jest prowadzenie praktyki i praca z uczniami. Stawiam sobie za cel, aby prowadzone przeze mnie zajęcia były tym, czym joga jest w najprostszym ujęciu: zjednoczeniem ciała i umysłu przez oddech. Chciałabym, żeby każdy uczeń wychodząc z zajęć wynosił z nich korzyści zarówno te psychiczne, duchowe i fizyczne. A przede wszystkim był zadowolony i zdrowy 🙂

Zanim podjęłam decyzję, że będę lekarzem- moim zdaniem człowiekiem, który powinien mieć holistyczne spojrzenie na człowieka, jego ciało i umysł- przez 3 lata studiowałam na kierunku Fizjoterapia, na Uniwersytecie Medycznym. Dzięki temu rozpoczęłam pracę jako terapeuta-masażysta, w której dziedzinie, wciąż zdobywam nowe kompetencje.

Aktualnie jestem studentką na kierunku lekarskim Uniwersytetu medycznego w Gdańsku.


Jestem prawdziwym entuzjastą sportu, anatomii i biomechaniki ludzkiego ciała. W przeszłości praktykowałam pływanie, judo, pole dance, aerobik sportowy. Od lat systematycznie uprawiam jogging. Regularna aktywność fizyczna pozwoliła mi na poznanie jak działa moje ciało i czego potrzebuje- co jest dla niego dobre, a co mu szkodzi.
Dodatkowo, studia na kierunku Fizjoterapii oraz Lekarskim stanowią dla mnie szerokie zaplecze wiedzy, którą mogę aplikować nie tylko we własną praktykę, ale również w instruktarz innych.
[/ttbase_table]

Indywidualne Konsultacje