Ewelina Niska

Ewelina Niska

Nauczyciel - w trakcie specjalizacji

Nauczyciel w trakcie specjalizacji, instruktorka Aerial Yoga. Architekt i Malarka. Obecnie na południu Francji

Przedstawienie nauczyciela

Jesteśmy w stanie osiągnąć to, po co przyszliśmy

Nauczyciel – w trakcie specjalizacji

Certyfikowany nauczyciel jogi, instruktor Aerial Yoga, Malarka i Architekt

Joga dla mnie to stworzenie i pielęgnowanie przestrzeni, w której człowiek może po prostu być, w obecności, w uważności. Poruszać się i kształtować siłę swoich mięśni, ale robić to w dialogu z samym sobą. Umysł potrafi stawiać silne żądania wobec ciała. W jodze ciało i umysł potrafią ze sobą rozmawiać. Wciąż lubię i praktykuję w swoim życiu wysiłek fizyczny, ale nie dla niego wybrałam Jogę. Tutaj jesteśmy po to, aby stworzyć odpowiednie warunki do tego wyjątkowego dialogu. Kiedy ciało i umysł są zrównoważone, czuję się pełna. Czuję się uziemiona. Pokonuję lęki. Czuję swoją siłę. Poprzez praktykę Jogi jesteśmy w stanie osiągnąć to, po co przyszliśmy, ale otrzymujemy o wiele więcej.

Ukończyłam studia inżynierskie na Politechnice Gdańskiej na kierunku Budownictwo, oraz Architekturę Wnętrz w Międzynarodowej Szkole Designu w Warszawie. Od 2011 roku projektuję pod marką Ewelina Niska. Moją pasją i miłością od zawsze było i jest malarstwo, a od kilku lat również Joga. Zetknęłam się z Jogą gdy przygotowywałam się do swojego pierwszego maratonu. Z każdą kolejną praktyką odkrywałam piękno, które daje uważne czucie swojego ciała i umysłu.
Po czterech latach regularnej praktyki, byłam już przekonana, że joga to znacznie więcej niż praca nad mięśniami. Zaprowadziło mnie to do Indii, gdzie w sercu Himalajów zrobiłam kurs instruktorski 200 h TTC Sivananda Yoga Centre w 2017 roku. Odnalazłam tam spokój, oraz możliwość zgłębienia tego co rozumiem poprzez Jogę. Dało mi to również szansę zweryfikowania wyobrażenia z rzeczywistością. Czy odnalazłam odpowiedzi na swoje pytania? Nie. Przewrotnie, wróciłam z jeszcze większą ilością pytań, ale również z poczuciem, że wiem co dla mnie oznacza Joga i jaki jej obraz chcę przekazywać innym.
Miałam to ogromne szczęście spotkać na swojej drodze wspaniałego nauczyciela. Podróżowałam aż do Indii, by po powrocie odnaleźć go w szkole nieopodal mojego domu. Otwórz oczy i jeszcze raz otwórz oczy. Samotna długa podróż była mi potrzebna, by otworzyć oczy i dowiedzieć się czego szukam. Dopiero wówczas mogłam to dostrzec.
W czerwcu 2018 ukończyłam Kurs Instruktorski Aerial Yoga prowadzony przez Pawła. Teraz każdego dnia uczę się pod jego bacznym i wymagającym okiem, co daje mi ogromną radość i satysfakcję.